top of page

5 Jazyků lásky - Jak si s partnerem porozumět?

Neustále se svým partnerem dohadujete a máte pocit, že on nebo ona prostě nechápe, co od nich chcete? Nebo další věc, třeba necítíte náklonnost či partnerovu lásku a přitom máte pocit, že vy ze sebe, narozdíl od nich, dáváte naprosto vše a přesto si stěžují? Možná jen mluvíte jiným milostným jazykem než váš partner, který vám plně nerozumí, a přesně naopak.


5 Jazyků lásky - Jak si s partnerem porozumět?

JAK BÝT SPOLU V JEDNOM BYTĚ A NEZBLÁZNIT SE?Princip spočívá v tom, že existuje pět jazyků lásky, které jako lidé používáme k vyjádření a pochopení citů. Každý člověk potřebuje jiný způsob náklonnosti a má jiný druh porozumění. Proto bychom se, už pro své vlastní dobro, měli naučit, jakým jazykem lásky hovoří náš partner. Věřte mi, že jakmile to vyzkoušíte, stanou se naprosté zázraky s vaším vztahem!


Níže vidíte tabulku pěti jazyků a několik málo způsobů, jak můžete své partnera či partnerku utvrdit ve své lásce, s pomocí jejich primárního jazyka lásky. Dá vám malou představu o tom co dělat, říkat či naopak nikoli.


5 Jazyků lásky - Jak si s partnerem porozumět?


V jednu chvíli jsme si vážně mysleli, že se náš vztah rozpadne a půjdeme si každý jinou cestou, ale pak jsme spolu začali skutečně mluvit. Zní to snadně že? Dříve jsem nebyla schopna plně mu říct, co mě trápí, či co mi chybí a jak by to mohl napravit, a on raději nemluvil vůbec ve strachu z další hádky. Nejde jen o život, kde sdílíme stejný dům či byt, ale o to, abychom se vedle sebe cítili chtění ve šťastném a naplněném životě.


Pokud máte pocit, že potřebujete více společného času, nebo více nějakých sladkých či jiných slov ... pak jim to prostě řekněte. Ne však ošklivě jako "Proč prostě nikdy neděláš/neřekneš ...", ale spíše hezky jako "Byla/a bych moc ráda, kdybysi občas mohl/a ..., to by se mi moc líbilo"


Trable nikdy nepochází pouze z jednoho zdroje a svoji zásluhu na tom mají ve vztahu oba dva. Nejdůležitější je chtít na tom pracovat, zkusit nové věci a být otevřen osobním změnám.

Pochopte jejich jazyk a váš partnerský život bude jednodušší


 

PIN THISComments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page