top of page

3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí

Pokaždé, jakmile nastane 1. ledna, se lidé naprosto zblázní do svých novoročních předsevzetí, pouští se do věcí, které chtějí změnit. Chtějí buďto začít a nebo přestat dělat věci jako například:

Už nikdy nebudu jíst sladké

Budu cvičit každý den

Už nebudu žárlivá/ý a nebudu se hádat

Budu více číst

Začnu nový kurz


Zkuste si projít sociální sítě a uvidíte STOVKY „Tipů na novoroční předsevzetí“, z nichž si můžete vybrat. Členství v tělocvičně je rozhodně na vrcholu toho všeho, zdravé kuchařky mizí z regálů knihkupectví a veškeré sladkosti a potraviny obsahující cukr, končí v koších. Diáře jsou plné nejrůznějších slibů, které dáváme sobě i lidem kolem nás. Bohužel až 80% lidí to vzdá do druhého měsíce.


3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí

PROČ BYSTE NEMĚLI DĚLAT VÍCE VĚCÍ NAJEDNOU?3 důvody, proč byste si měli stanovit cíle a ne předsevzetí:


Novoroční předsevzetí jsou příliš velká a velkých snů dosahujeme pomocí milionů maličkostí.


Účel - Cíle vám pomohou žít s určitým záměrem. Účel nám dává jasné cíle a posouvá nás nad rámec naděje ke skutečnému úspěchu. Stanovte si cíle, abyste upřednostnili důležité věci. Pokud víte, na čem pracujete, můžete se lépe rozhodovat. Žít život účelně znamená přijít na to, co pro vás znamená nejvíce, a usilovat o to. Co baví právě tebe?


Směr - cíle vám nejen dají směr, ale také udávají finální destinaci. Každý potřebujeme nějaký bod, ke kterému se směřujeme. Přemýšlejte o svých cílech jako o zmapované cestě k úspěchu. Můžete žít život pasivně a nechat čas plynout, nebo můžete žít se záměrem a s určitým cílem. Nyní je čas začít myslet dopředu a promyslet si plán.


Úspěch - Když si stanovíte cíle a soustředíte se na své vášně, umožní vám to přeměnit to, co máte rádi, na něco, co můžete sdílet s ostatními. Přijít s cíli znamená zúžit to, čeho chcete dosáhnout. Například když řeknu, že se chci zlepšit jako blogger, stanovím si cíle, které jsou soustředěny kolem toho, jak se ve světě blogů protahuji.


Mějte na paměti, že předsevzetí jsou příliš neurčitá, nemají plán ani datum a může jich být příliš mnoho. Lidská mysl se může plně soustředit pouze na jeden cíl najednou (multitasking se nevyplácí) a proto je třeba plánovat a vytvořit si zvyk.

O vytváření návyků budeme psát v dalším článku.


 

PIN THIS


3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí
3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí

Comments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page