top of page

Elafonissi, růžová pláž na Krétě, Řecko

Když jsme jeli na dovolenou na Krétu, neplánovali jsme nic dopředu. Naštěstí v hotelu nám bylo řečeno o této růžové pláži s názvem Elafonissi a tak jsme se vydali na celodenní výlet. Pláž se nachází v západním cípu ostrova a do roku 2015 byla téměř lidem neznámá.

Nyní je to, mohu říci, velmi turisticky atraktivní místo.

Stále však stojí za návštěvu ..

Elafonissi, The Pink Beach of Crete, Greece

Proč je tedy pláž Elafonissi růžová? Mohou za to rozdrcené růžové ulity mořských tvorů zvaných foraminifera a také červené organismy, které žijí na korálech.

Když jsou organismy vyplaveny, pláž se stává růžovou. Pokud budete mít velké štěstí, můžete vidět mořské želvy, které využívají ostrov ke kladení vajíček! Bohužel jsme žádné neviděli, ale doba a období naší cesty nebylo k pozorování vhodné.


Je to nádherné místo. Barva vody je naprosto dechberoucí. Určitě vám doporučíme, abyste šli dál .. za písečný val a hlavně za davy a koupili si místa na deštníky. Tady je pláž přeplněná a ne tak růžová. Mnoho lidí nechce chodit tak daleko, a tak získáte mnohem větší kousek pláže a skvrny, které jsou více růžové.


jak se dostat na pláž Elafonissi:

parkování je tu zdarma

lehátka 10 eur na den toaleta 1 euro nejlepší čas pro návštěvu je brzy ráno nebo později večer zabalte si nějakou svačinku, určitě krém na opalování a pitnou vodu


Zařiďte si zde ubytování na jednu noc a užijte si pláž bez davů turistů brzy ráno.


Elafonissi, The Pink Beach of Crete, Greece
Elafonissi, The Pink Beach of Crete, Greece
Elafonissi, The Pink Beach of Crete, Greece
Elafonissi, The Pink Beach of Crete, Greece

 

PINTEREST - uložte si na později댓글


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page