top of page

Nejlepší filmy s cestovatelskou tématikou

Vždycky jsem milovala dobré filmy a návštěvu kina. S Mathewem jsme nerandili a tak si teď dopřáváme domácí kino díky projektoru potom, co jsme prodali televizi.

Přátelé, to vám mohu naprosto doporučit! Neztrácíte čas před televizí, neposloucháte negativní zprávy ani otravné reklamy, prostě jen sledujete film, který chcete.

Teď se potřebuju ještě zbavit telefonu :D


A protože teď nelze cestovat, udělejte si cestovatelský večer díky těmto super filmům! Jen pozor, ať nezačnete balit, některé filmy jsou opravdu návykové.


Walter Mitty a jeho tajný život

Tenhle musím dát jako první, neboť jsme ho viděli nedávno a zamilovali jsem si ho. Hlavní postavou je Ben Stiller a vydržte vteřinu ... jeho filmy jsou často typu šílené komedie, já vím, ale tohle je naprosto jiný typ filmu. Samozřejmě stále s humorem, ale s mnohem uhlazenějším. Film začíná v New Yorku a po pár zvratech se přesune na Island a do Grónska. Vzhledem k tomu, že miluji vše severské, tak mě tenhle film s úžasnými scenériemi a hezky vybranou doplňující hudbou hodně oslovil.


Jíst Meditovat Milovat

Úžasná cesta ženy, která se rozhodne objevovat svět a sebe sama po rozvodu s partnerem. Krásné záběry z Itálie, Indie a Indonésie. Nezaručuji, že nebudete mít nutkání si sbalit pár švestek a také odjet.

Báječný hotel Marigold

Několik seniorů z Británie jede žít nový a přepychový život do Indie. Teda tak si to alespoň myslí. Úžasná kombinace Hollywoodu a Bollywoodu, film plný barev, humoru a životních příběhů. Hotel Marigold má i druhý díl a já bych si klidně pustila oba dva ještě jednou.


Do Říma s láskou

Ah ... Řím, naše první společná krátká cesta do zahraničí. Řím ude vždy mít speciální místo v našich srdcích a proto se nám tento film tak líbil. Nádherně ukazuje uličky tohoto romantického města a vypráví příběh několika lidí naráz. Zažijete pověstnou Itálii se vším všudy z pohodlí domova.


Dopisy pro Julii

Na romantické filmy mě moc neužije, ale kdo by si neposlechl klasické italské písníčky mezi tím, co bude projíždět vinice v okolí Verony? Jde tu vlastně o příběh starší dámy, která se i po letech snaží najít svou lásku z dob mládí a pomáhá ji při tom mladá američanka Julie, která se do Itálie vydala se svým snoubencem.

Ano romantika, ale ne taková ta klasická přeslazená a nám se film moc líbil.


Mamma Mia

Film který vás naprosto zvedne ze židle. Buďto budete tančit, zpívat a nebo rovnou balit do Řecka. A pokud Řecko se do teď nedostalo na váš cestovatelský seznam, tak po tomto filmu, tam určitě bude. Nádherná scenérie s romantickým příběhem, vtipem Maryl Streep a úžasnou klasikou od skupiny ABBA.


Pod Toskánským Sluncem

Cestovatelka se vydá za kamarádkou do Toskánska, to ji nadchne natolik, že si koupí vilu a zůstane. Jak asi probíhá rekonstrukce domu s Italskou "magnana" a "dolce vita" aneb hlavně nespěchat?
Dobrý ročník

Velmi těžká otázka .. zůstali byste raději v pulzujícím Londýně s velmi dobře placenou prací jako investor, nebo se raději přestěhovali na Francouzský venkov do právě zděděné vily s rozsáhlými vinicemi?

Jak se hlavní postava rozhodla se už budete muset podívat sami. Víno k tomu prosím.


Půlnoc v Paříži

Filmy Woodyho Alana jsou občas velmi zvláštní. Zde máme pár, který jede do Paříže jako doprovod rodičů, ale počkejte co se stane po půlnoci. Můžete se ocitnout v jiném století, ve společnosti velmi zajímavých lidí či ve společnosti velmi zajímavých lidí.


Do divočiny

Filmy, co se zakládají na pravdivém příběhu mě vždy fascinovaly. U tohoto filmu se budete chvíli smát, chvíli se bát, ale váš večer bude naplněn úžasnými scenériemi z Kanadských hor a přírody.

Jen se prosím vás nevydávejte k tomu autobusu, jako již několik lidí, které bylo třeba z divočiny zachraňovat. Jedná se totiž opravdu o konec světa a civilizace je velmi daleko.


Eurotrip

Tohle je trochu kontroverzní film bych řekla. Je vtipný, nic seriózního a možná spíše pro mladší generaci, ale garantuji vám, že se jejich eskapádám nasmějete. Hrdinové tohoto filmu navštíví města jako je Londýn, Paříž, Amstrdam, Bratislava, Berlín a Řím, ale pozor, nezahlédli jste matičku Prahu? Ano! Drtivá většina scén je právě z Prahy!


v Brugách

Musím se přiznat, že zápletka filmu nic moc, nebo jsem jen nedávala moc pozor. Černá komedie o násilí, podvodech a cti. Film byl vypuštěn do kin s podtitulem "Nejdřív střílej, potom obdivuj památky". Památky jsou opravdu nádherné a architektura je naprosto dechberoucí. Naštěstí je tam toho vidět dost a tak se nemusíte soustředit na zbraně.

Každopádně mě s přehledem přesvědčil o návštěvě.


Pláž

Úžasná a široká pláž, nikde nic jen příroda. Kdo by řekl ne takovému životu, alespoň na chvilku? Bohužel tato pláž je opravdová a po vydání tohoto filmu se stala velmi populární, což mělo za následek zničení místního ekosystému a pláž byla tak státem uzavřena pro veřejnost.

Ta světlá a stinná stránka cestování.
 

PIN THIS

Comments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page