top of page

Jak být spolu doma a nezbláznit se

Mnoho párů je nyní v pozici, ve které nikdy předtím nebyli, tráví 24/7 společně, často v malých bytech. Od začátku by to mohlo vypadat jako dobrý nápad, víte, spousta společného času, konečně se budete vídat více, než jen když jste si předávali kliku u dveří, či po sobě zhasínali na záchodě. Avšak už jsme v této situaci téměř rok a věci se mění.

Bez ohledu na to, jak moc se milujete, může být každá společná hodina každého dne ve stejném prostoru opravdu oříškem. Jak tedy společně přežít v jedné domácnosti?


Jak být spolu doma a nezbláznit se

Některé vztahy se však díky tomu mohou ještě posílit, jiné vyžadují trochu úsilí, aby přežily. I když my se s tím vším vyrovnáváme opravdu dobře, existují chvíle, kdy opravdu potřebuji svůj prostor, nebo bych mu vážně zakroutila krkem! Mathew je jedním slovem hlučný! Obzvláště, když hraje počítačové hry se svými přáteli. Naše počítače jsou bohužel na jednom stole hned vedle sebe. Zkuste se soustředit na svou práci, když se stůl třese od smíchu nebo když křičí do sluchátek DOKTOR, protože hrají nějakou vojenskou hru.


Čas od sebe

Vím, že tohle se může zdát obtížné, protože jste uvízli ve stejném bytě, ale dá se to.

Můžete pracovat v jiné místnosti a drozdělit si různé činnosti. To, že jste teď spolu neznamená, že musíte být jak klíšťata a dělat všechno společně. Během běžných dnů máte své aktivity stejně jako váš partner, takže si tento čas vyšetřete nějaký čas či část dne pro sebe a dělejte to co vás baví, nebo to co chcete a pak ...


Jak být spolu doma a nezbláznit se

Společný čas

Snažte se dělat něco jiného než klasický filmový večer. Klíčem k přežití ve společné domácnosti je nalezení rovnováhy mezi společným časem a chvílemi pro sebe, ale občas je hezké, věnovat se něčemu, co vám pomůže na chvíli zapomenout na to, co se tam venku děje a trochu se pobavit. Můžete například svou drahou polovičku pozvat na rande. Zanechte vzkaz na nočním stolku nebo na počítači, že je očekáváte dnes ve 20:00 v italské restauraci "Il Obývako" - elegantní dresscode. Tím, že se i oblečete, to bude zábavnější a hezčí večeře, než jen každodenní klasika v teplákách.

Přečtěte si další tipy na téma „Co dělat doma jako pár


Nehádejte se

Největší množství hádek je z nevyřčených pocitů, kvůli domácím pracem a z frustrace. Obvykle jsou to hádky bez hlubšího smyslu, ale ři špatně zvolených slovech mohou skutečně ublížit. Nezapomeňte si tedy doma rozdělit domácí práce, protože tam jíte a spíte oba dva, děláte nepořádek oba a děti jsou vás obou.

Povídejte si o svých pocitech, nenechjte je uvnitř bublat příliš dlouho, protože jednoho dne by to mohlo zbytečně prasknout a ublížit vám oběma. Stanovte si na to den či čas a nebo ještě lépe, prostě v danou chvíli požádejte svého partnera, aby vás v tuto chvíli poslouchal, protože je tu něco, co opravdu potřebujete říct nahlas nebo prodiskutovat.

Buďte tu jeden pro druhého a navzájem se podporujte.


Buďte trpělivý.

Připomeňte si, že to je něco, co nakonec přejde a nestojí za to, abyste si tím ničili vztah. Buďte tedy trpěliví, dokud to nepřejde a udržujte si zdravý vztah plný lásky.


 

Nasdílejte článek na Pinterest


Comments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page