top of page

Jak si udržet dlouhodobý vztah

Devět společných let (co máme s Mathewem) není nic ve srovnání s našimi předky nebo dokonce prarodiči, přesto se to v této době plné rozchodů a rozvodů může zdát jako věčnost strávená s jednou osobou. Budu mluvit sama za sebe, že se snažím o "šťastně až do smrti a dokud nás smrt nerozdělí".


Občas obdržíme komentáře nebo zprávy s tím, že náš život s Mathewem se zdá být dokonalým. I když se máme rádi, musím vám říct, že tomu tak není. V žádném vztahu to není na 100% . Na sociálních mediích vždy vidíte jen ty nejlepší fotky jako dílo, nikdo si nevezme telefon a nenahraje hádku a nezveřejní ji jako IGTV video.


Jak si udržet dlouhodobý vztah


Každý člověk vás však dříve či později nějakým způsobem zklame, to je fakt. Ne kvůli sobě samému nebo proto, že by vám chtěli ublížit, není to jejich chyba. Ale my jsme obvykle beznadějní romantici, s mozky plnými scén z romantických filmů, a proto máme tak velká očekávání, že je nikdo nikdy nemůže plně splnit. Jakmile se začnete s někým vídat, nedáte mu seznam pravidel, očekávání a jak by se měl dotyčný chovat.

I my se občas nepohodnem, ale rozhodli jsme se s tím vypořádat hned a trochu jinak. Je třeba být ochotni naslouchat. Do vztahu je také třeba vložit trochu toho úsilí a udržovat ho. Co se stane, když necháte kolo venku v dešti ... zrezavý, je to tak? Totéž se stane s láskou, když se o ni nestaráte.


Musíte mít na paměti, že vztah není jen o přijímání od druhého, ale také a hlavně o dávání. Je třeba mít to potěšení být tu pro toho druhého a dělat ho šťastným jen proto, že mu/ji chcete zlepšit den. Neočekávejte, že budou vaším zdrojem radosti, jelikož utrpení i radost mají svůj zdroj ve vás samotných, ne v druhých.


Problémy, jako takové, se také tvoří ve vašem nitru. Zeptejte se nejdřív sami sebe, proč vám vadí zrovna toto a zda je to opravdu tak podstatné a až na základě toho podnikněte další kroky. Mluvte o tom, co vás trápí, jsem si jistá, že naleznete řešení.


Je pravda, že kvalita vašeho vztahu silně, ne-li plně, definuje spokojenost ve vašem životě, proto na něm pracujte, ať funguje co nejlépe. Udělejte si čas jeden na druhého a naslouchejte citům druchých.

 

PIN THIS
Comments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page