top of page

Dovolená na Mauriciu - stojí to za to?

O Mauriciu se hodně mluví jako o luxusní dovolené na pláži, ale dá se Mauricius procestovat jen s batohem a levně?

Proč tedy navštívit ostrov Mauricius a stojí to vůbec za to?


Musím říci, že mé pocity při návštěvě Mauricia byly trochu smíšené. Nijak ve zlém místo je to opravdu krásné, ale asi jsem dala na všechny ty fotky co ukazují luxusní dovolenou a naprosto exotický ostrov, kde se budete cítit jako Jane co právě potkala Tarzana, jen s koktejlem v ruce.


Najdete zde však obojí, jak luxusní hotely, bílé široké pláže s palmou vyčnívající nad vodu jako ze spořiče obrazovky, tak i chudší styl života se psy pobíhajícími po silnici, zběsilou jízdu starých aut a přírodní nijak neudržované pláže.

Záleží, co si sami vyberete ... luxusní večeři v pavilonu svého hotelu, nebo bandu usmívajících se místních, co se baví, grilují a tancují na pláži v barevném oblečení?


Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu

CO DĚLAT V KAPSKÉM MĚSTĚ A OKOLÍ?Ostrov je relativně malý, je to jen hodinu jízdy autem z jedné strany na druhou. Cestovali jsme v únoru, což je nejrušnější a nejžhavější sezóna. Teploty v tu dobu byly kolem 31 ° C, ale vlhkost je opravdu šílená. Jen co jsem vystoupila z letadla, dostala jsem ťafku jako když vejdete do parní sauny. Nikdy jsem nebyla v tak vlhkém podnebí, v Jižní Africe jsme měli 36, dokonce 38, ale je to suché teplo se studeným větrem od Atlantiku. Pokud jde o peníze, jejich měnou je MUR = mauricijská rupie a s eurem ani dolary neuspějete. Jídlo je relativně levné a jejich pouliční jídlo je zde bezpečné, dokonce doporučované a mnoho těchto kiosků má i recenze na Tripadvisor. Já sama jsem člověk s velmi citlivým žaludkem a zažíváním vůbec, ale na Mauriciu jsem jedla jedině venku a neměla sebemenší problémy. Například moje vegetariánská samosa stála jen 100 MUR, jídlo v restauraci Kreol pro dva s nápoji a společným dezertem bylo 360 MUR. Dokonce i ubytování je cenově dostupné, pokud nechcete zůstat v hotelech na pláži samozřejmě. Jedinou nákladnou věcí na této cestě je tedy opravdu letenka.


Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu
Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu

LETUŠKA DÁVÁ 11 TIPŮ NA CESTU LETADLEM


Před cestou si ujasněte, co od cesty požadujete. Ostrov je sice malý, ale na každé straně jsou různé podmínky, počasí a centrum ostrova má dokonce své vlastní mikroklima. Západ je klidný téměř bez větru, bez vln a proto je ideální pro šnorchlování a případnou dovolenou s dětmi. Podél pobřeží je však spousta lodí a pro pozorování skutečných korálů je třeba plavat dál od břehu a zde musíte být opatrní. Je také docela přeplněný kvůli hlavnímu městu Port Louis a „párty městu“ Grand Bay.


Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu
Trou aux biches PLÁŽ Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu
La cambuse pláž Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvuVýchod je naopak větrný (takže necítíte sílu slunce, takže bacha na to), s vlnami a silnými proudy. Zde se opravdu nedalo moc plavat a užívat si typický lenošivý den na pláži.


Kam jsme se bohužel nedostali, byl jih ostrova a návštěva národního parku s vodopády. Škoda, ale člověk nemůže dělat všechno a my si přijeli i odpočinout

Co se nám však podařilo bylo 6 hodin plavby na katamaránu s obědem a úžasným šnorchlováním na naprosto božím ostrově.


KATAMARÁN jednodenní výlet Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu
KATAMARÁN jednodenní výlet Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu


Trvalo nám hodinu a půl, než jsme se dostali na Flat Island, kde jsme se nakonec cítili jako v ráji. Dlouhé bílé pláže, tyrkysová voda plná korálů, ryb a palem kolem toho všeho. Měli jsme tam dvě hodiny na šnorchlování a pak se vrátili na palubu na oběd - bufet s míchaným salátem a grilovanou rybou. Po obědě jsme dokonce skákali z lodi a na co opravdu nezapomenu je plavání s želvami. Živá, obrovská, divoká želva ... málem jsem se utopila, jak jsem se jak blbec celá šťastná pod tou vodou usmíval, v tu chvíli jsem byla neuvěřitelně šťastná. Po této krásné zkušenosti jsme pluli na další ostrov, kde jsme se potápěli a šnorchlovali ve větší hloubce. Posádka dokonce začala ryby krmit, aby k nám připlavali blíž a my tak viděli celé hejno před sebou.

Celý den byl doprovázen koktejli a velmi laskavou posádkou, která se o nás velmi dobře starala. Úžasný den.


KATAMARÁN jednodenní výlet Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu
KATAMARÁN jednodenní výlet Dovolená na Mauriciu - stojí za návštěvu

 

PIN THISMauritius guide Is Mauritius worth visiting?
Mauritius guide Is Mauritius worth visiting?

Comentários


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page