top of page

Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

Jezero Morskie Oko v Polsku se nachází zhruba 30 minut jízdy od známého horského města Zakopane. Toto horské jezero bylo na našem pomyslném seznamu od té doby, co jsem někde na internetu viděla nádhernou fotografii smaragdově zbarveného jezera, které leželo přímo před vysokou horou. Nádherný pohled. Tento rok jsme dostali šanci navštívit polské hory spolu s městem Zakopane a samotným Mořským Okem. Jaká byla naše zkušenost a co můžete od místa očekávat?


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

Přijeli jsme v 8:40 ráno, stáli jsme hodinu a půl ve frontě na parkování jen proto, aby nám bylo následně řečeno, že je parkoviště plné a tak máme pro dnešek smůlu. Další možností je nechat auto v nejbližší vesnici a vzít si taxi nebo autobus. My jsme se však rozhodli, že ten den půjdeme jinam a vrátíme se další den brzy ráno. To jsme přijeli již v 7 hodin a na již z poloviny plném parkovišti zaplatili 30pln. Později jsme zjistili, že se dá parkování koupit online.


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

Cesta je asfaltová a to až k jezeru, a tak se sem mohou vydat opravdu všichni. Až tedy na pejsky, na to pozor, je to bráno jako národní park a psi sem mají zákaz vstupu (ikdyž lidé to tu znečisťují mnohe více) Od parkoviště k jezeru je to 9km. Po cestě jsou dvě stanoviště se suchými záchody (do lesíka se nechodí!) a pokud se vám nechce šlapat, pak se můžete svézt koňským povozem. My jsme osobně proti a nemyslíme si o tom nic pěkného, jelikož jsme viděli, jak spocení koně funí do kopce s 12ti lidmi (plus vozka) na voze.


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane
Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

U jezera je dřevěná chata, která slouží jako hotel s restaurací. Venku je pár stolů k sezení (protože proč byste byli uvnitř), nebo si můžete sednout k jezeru na nějaký ten šutr, což jde pouze ráno, kdy není tolik lidí. Jakmile jsme se odpoledne vraceli, už jsme neměli skoro ani kam šlápnout. Mnoho lidí se však zastaví tady a proto vám doporučuji se vydat dál podél jezera. Počítejte však s pěkným výšlapem. Třeba na Czarny Staw pod Rysami (to je ta kratší varianta) Cest a možností je tu však mnohem víc.


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane
Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

Musíme říct, že jsme měli v plánu jet do hor, abychom našli klid, ticho, poslouchali jen zvuky listů ve vzduchu a zpěv ptáků na stromech. Toho tu bylo pomálu. I když to byl opravdu krásný pohled, tak stejně můžeme s čistým srdcem říct, že bychom se sem již nevrátili a to jednoduše kvůli tomu masivnímu množství lidí.


 

PIN THIS


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane
Jezero Mořské Oko v Polsku| ZakopaneCommentaires


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page