top of page

Bali mají i na Krétě v Řecku

Snila jsem o cestě na Bali a musím říct, že to, co si přeješ, dostaneš! Ale přejte si pořádně, protože ne vždy to dostanete ve stejném tvaru nebo podobě, jakou jste mysleli. A proto jsme zcela náhodou jeli na Bali do Řecka a ne do Asie.


Travel to Bali in Crete, Greece

Bali je region v severní části Kréty. A proč název Bali?

Jedna verze říká, že pochází z turecké éry, kde byla oblast pojmenována balli, (v turečtině „med“) a to kvůli mnoha včelím úlům. Podle jiné verze byla rybářská vesnice pojmenována Bali podle tureckého slova ballik, což znamená ryba.

Dnes je Bali moderní letovisko se širokou škálou taveren, restaurací, malých obchodů, potápěčské školy, barů, diskoték a dalších. Navíc na Bali jezdí autobusy z Heraklionu a Rethymnonu, takže se bez problému dostanete z letiště, nebo navštívíte staré vykopávky a zajímavá místa v těchto městech.

Nejdelší pláž, kterou v regionu najdete, se jmenuje Livadi a tam jsme také zakotvili. Odtud můžete jet minivláčkem a za 7 eur dostanete zpáteční jízdenku na něco jako hop on hop off tour po oblasti, která se skládá ze 4 pláží.


Co dělat na Bali, Krétě?


Na pláži Livadi vám doporučujeme vyzkoušet parasailing! Ze začátku jsem se bála, ale bylo to naprosto super a ten výhled co jsme tam zeshora měli! Pokud nejste na lodě a výšky, půjčte si tu kajak a vydejte se na výlet buď sami, nebo na „safari“, kde je vás více ve skupině.

Následně vám doporučujeme navštívit Hotel Nostos, který je přímo na pláži, nabízí skvělé koktejly a vynikající menu k obědu či k večeři.


Travel to Bali in Crete, Greece


Další pláž Varkotopos se nám moc nezdála, dokud jsme nenašli pěkné modrobílé schodiště (přesná poloha zde), kde jsme zůstali na skalách a šnorchlovali v jejich okolí.


Limani neboli přístavní pláž je velmi malebný přístav Bali s tou pravou řeckou atmosférou. Zde vám doporučujeme Harbour Cafe na útesu nad pláží, kde si můžete dát drink nebo malé občerstvení. Posaďte se na balkon s výhledem na celý přístav a jen tak odpočívejte. Pokud hledáte místo k jídlu, zkuste restauraci Panorama na druhé straně přístavu. Opět výhled na pláž, lodě a pěkně ve stínu vína a růžových květů.


Poslední pláž se jmenuje Karavostasis a je to nejmenší a nejpřírodnější nebo nejdivočejší mezi útesy, pak už je za ní jen vlnité moře. Můžete zde šnorchlovat nebo vyjít na kopec a sledovat, jak vlny narážejí na kameny na druhé straně zálivu. K vyzkoušení je zde i restaurace nebo taverna, ale tuto jsme osobně nezažili.


Travel to Bali in Crete, Greece
Travel to Bali in Crete, Greece
Travel to Bali in Crete, Greece


 

uložte si na PINTERESTComments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page