top of page

Jak se doma s partnerem zabavit?

Doma je nuda a nevíte, co s ní? Nuda je bohužel zabijákem vztahů a je třeba s tím něco dělat. Ať už jste doma zavření kvůli špatnému počasí, nemoci nebo momentální karanténě kvůli korona viru je zde spousta možností. Co tedy dělat doma s partnerem / partnerkou?


Vytvořte si společný fitness program nebo vyzkoušejte nové style jako akro jógu pro páry. Kdo potřebuje fitko, cvičit můžete skvěle i doma, youtube je plné videí, jen si vybrat.

Když se vrátím k akro józe, není to jednoduchý, ale je to sranda. My jsme to také vyzkoušeli ve finále vůbec nešlo o cvičení, ale sranda to byla a to je důležitý. Zkusíme se však zlepšit.


Vytvořte si knihu fotografií, či vzpomínek. Vytáhněte veškeré fotky z vašich předešlých cest, narozenin či dalších akcí a vytvořte si knihu vzpomínek. Nalepujte, kreslete, polepujte a dejte si dohromady něco, na co se budete moci podívat i za několik let, nebo ukázat svým vnoučatům.

Já třeba ráda posluchám, když nám babička vypráví o svém životě a doplňuje je fotografiemi ze svého dětství.

Každopádně je hezké si vzpomenout na to všechno co jste společně zažili. Velmi rychle zapomínáme a sem tam potřebujeme nějaké připomenutí.


Jak se doma s partnerem zabavit?

Snídaně do postele i k večeři. Jasně, myslím to vážně! Koho zajímá kolik je hodin nebo jaká je denní doba, já si myslím, že čas na palačinky nebo waffle je prostě kdykoli.

Jak se staví sen. Vytvořte si nějaký domácí projekt - vymalujte, přestěhujte nábytek, opravte to, co je již několik měsíců nebo let rozbité nebo rovnou vytvořte nový nábytek či dekorace. Tohle já přesně miluju. Vlastně kdykoli jsem doma příliš dlouho, tak přemýšlím nad tím, co přestěhovat co prodat co změnit. Naštěstí se v tomhle s Metem shodneme, nebo spíš ... nechává mi volnou ruku.

Je to takové cvičení na spolupráci.

Udělejte si domácí spa. Perfektní možnost jak se uvolnit a s partnerem sblížit. Udělejte si zároveň masáž nebo pedikůru, ostříhejte si vlasy, udělejte si peeling zad, společně si dejte masku a okurky na oči ... cokoli! Pusťte si k tomu příjemnou nebo vaši oblíbenou hudbu, případně svíčky, esenciální oleje a mísu ovoce přesně tak, jak by to udělali v profesionálním salonu.Vařte a pečte společně. Společné vaření třeba se sklenkou vína a italskou hudbou je přeci romantika sama o sobě. Pokud máte dostatečně velkou kuchyň, dejte si soutěž kdo uvaří lepší jídlo. A nebo ještě lépe, jeden udělá hlavní chod a ten druhý dezert.

No a pak si můžete udělat piknik na zahradě nebo na balkoně, to je přeci super ne?


Společná koupel, se většinou bere jako něco romantického. Ta naše poslední byla naprostá tragedie, která připomínala groteskní komedii. Voda nám tekla příliš pomalu a na napuštění jsme museli čekat téměř hodinu. Když jsme se dostali do vody byla studená, dohořela nám svíčka, bublinky nevydrežely a začla se vypouštět voda.

Nicméně jaké si to uděláš takové to máš. Může to být úžasná romantika se šampaňským a čokoládou a nebo taky sranda s kačenkama, loděma či vodníma pistolkama.

Zahrajte si nějaké deskové/karetní/ počítačové hry. Snad všichni máme již doma počítač nebo i dva, možná někde v krabici najdete i playstation. Tak do toho dejte si odvetu! Můžete si ale tak stejně zahrát staré dobré lodě nebo piškvorky, kde potřebujete jen kousek papíru. Pokud máte karty tak hru Prší. Naše oblíbená je desková hra Žížaly, což je téměř nekonečná hra, kde se ustavičně, po stoupnutí na hlavu žížaly, vracíte na začátek hry.

A samozřejmě jsou i ehm postelové hry, že? Kostičky s polohama, karty s úkolama ... bavte se.

Udělejte si čtenářské odpoledne. Ať už to jsou noviny, časopisy, motivační knihy či skripta, můžete tak mít krásné odpoledne v tichosti vedle sebe a následně si budete navzájem říkat své dojmy a poučení.

Naučíte se zastavit a naslouchat tomu druhému, povedete diskuze a uvidíte, jak si vedete při rozdílných názorech.Udělejte si online testy osobnosti. Internet je plný podobných testů. Buďto pro individuální osoby a jak budete odpovídat na otázky o sobě samých, partner vám bude pomáhat a vy tak zjistíte, jak vás vidí on versus co si myslíte vy. Případně si najděte partnerské testy, jak se k sobě hodí vaše znamená, jaká bude vaše budoucnost apod. Neberte to však příliš vážně, je to jen takové cvičení pro páry opět na komunikaci a možná i zvládání konfliktů.

Udělejte si domácí kino! Vyndejte popkorn, čokoládu, zmrzlinu či talíř sýrů a víno, no prostě to co máte rádi a uvelebte se před televizí nebo projektorem (o tom napíšeme více v dalším článku) Podívejte se společně na černobílé klasiky, na váš oblíbený film, byť jste ho viděli již tisíckrát, a dabujte herce vlastními slovy. A nebo trochu jinak ... rozjeďte maraton! Viděli jste někdy již všechny díly Harryho Pottera a nebo Pána Prstenů za sebou?

Možná vám unikla Hra o Trůny, pro ás lépe, že nemusíte čekat na nové díly a prostě pojedete jeden za druhým.

 

PIN THIS
Comments


Capture.JPG

Mathew & Klara

IMG_8952.jpg

Our online friendship led us to a long-distance relationship that turned into marriage, 11 years together and in summer 2022 we also promoted to parents to the sweetest baby boy.

Our passion is nature, wellness and photography, we strongly believe, that life is in our hands and with this motto in our mind we create our life path.

 

Our blog contains articles about healthy lifestyle, relationships, wellness and minimalism 

Read more

Lightroom

presets

lightroom presets

Download our presets for FREE and adjust your photos like us

How to collaborate
with hotels
hotel collaboration.jpg

Find out how to collaborate with hotels for a free stay.

We teach you the exact steps we take and give you tips to land a successful collaboration with less than 1.000o followers.

simplifying

motherhood

WAYS TO SIMPLIFY MOTHERHOOD

Download the Motherhood guide with tips that you can do to simplify your family life today, so that you have more time for slow, simple, peaceful living, that brings joy to you all.

bottom of page